چرا خطا در تعیین محل دقیق هدف بوجود می آید ؟

چرا خطا در تعیین محل دقیق هدف بوجود می آید ؟Reviewed by 20felezyab on Mar 12Rating: 5.0

با سلام خدمت دوستان عزیز , در این بخش میخوام اطلاعاتی رو در رابطه با بوجود آمدن خطا در تعیین محل دقیق هدف ارائه بدم . همانطور که تجربه کرده اید یا شنیده اید گاها پیش آمده است که اپراتور رد تعیین محل هدف دچار سردر گمی میشود و نمیتواند مکن دقیق را برای حفاری انتخاب کند و گاها افراد در توانایی کاوش خود شک میکنند و در برخی موارد نیز افراد به کارکرد دقیق دستگاه مورد نظر شک میکنند اما مشکل از کجاست ؟ در ادامه به بررسی این مشکل و چگونگی حل آن می پردازیم .

چرا خطا در تعیین محل دقیق هدف بوجود می آید ؟

همانطور که گفته شد در برخی از موارد در هنگام کاوش با فلزیاب های صوتی , شخص استفاده کننده در تعیین محل دقیق هدف دچار سردرگمی میشود و نمیتواند محل هدف را تشخیص دهد در جواب این مسئله باید گفت که اصولا وقتی اپراتوری محلی را برای حفاری انتخاب میکند پس از حدود 30 الی 40 سانتی متر انجام حفاری دوباره اقدام به انجام کاوش میدهد تا مطمئن شود که نقطه انتخاب شده برای حفاری دقیق است و دستگاه دچار اشتباه نشده است از این رو در برخی از موارد گاها پیش آمده که اپرتور نقطه ای را برای حفاری انتخاب میکند و شروع به حفاری میکنند و پس از حفر عمق مشخصی دوباره اقدام به اسکن میکند و مشاهده میکند که این بار دستگاه گنجیاب مکانی را حدود یک الی دو متر آن طرف تر نشان میدهد البته نباید چنین حالتی پیش بیاید ولی در برخی موارد پیش آمده و ما در اینجا به بررسی این مشکل می پردازیم خوب از اصل مطلب خارج نشیم  همین امر موجب سردرگمی اپراتور و شک کردن او در کارکرد دقیق دستگاه میشود .

چگونگی حل مشکل خطا در تعیین محل دقیق

در صورت مشاهده ی چنین حالتی شما نباید در کارکرد دستگاه فلزیاب  شک کنید و از ادامه ی کاوش منصرف شوید چرا که دلیل این مشکل این است که فلزیاب شما جسم کوچکی را در اعماق زیاد پیدا کرده است و چون قدرت وسیله نسبت به تشخیص آن کمتر است پس نمیتواند آن هدف را بدرستی تشخیص دهد و البته شما با تکرار دفعات کاوش و انجام اسکن میتوانید بالاخره به محل دقیق هدف پی ببرید . برای حل این مشکل میتوانید محل مورد نظر را تا عمق بیشتری حفاری کنید مثلا تا عمق 1.5 الی 2 متری حفاری انجام دهید و پس از آن اقدام به اسکن مجدد کنید تا به موفقیت برسید .

منبع : 20فلزیاب مرجع معتبر ارائه و معرفی انواع ردیاب و دستگاه فلزیاب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.